AKTUALNOŚCI

12.03.2020

Zapisy na 12. PKO Bytomski Półmaraton Czas START!!!

Zapisy na 12. PKO Bytomski Półmaraton ruszają dziś 12 marca 2020 roku o godzinie 21:00. Zapraszamy do...

czytaj więcej
02.10.2019

Jeszcze raz wspomnień czar

https://www.facebook.com/pg/zmierzymyczas/photos/?tab=album&album_id=1459931780812288...

czytaj więcej
26.09.2019

Oficjalna Konferencja dotycząca PKO Korony Śląskich Półmaratonów

W 2020 roku wśród wyjątkowych wydarzeń biegowych zagości nowy cykl – PKO Korona Śląskich...

czytaj więcej
21.09.2019

Relacja z 11 PKO Bytomskiego Półmaratonu oczami Telewizji Silesia

czytaj więcej

Aktualnosci

28.02.2017

Bytomskie Grupy Biegowe część III - Miechowicka Grupa Biegowa

Jesteśmy osiedlową grupą biegową - przyjaciółmi z jednej dzielnicy, z jednego miasta Bytomia, ale zaangażowania i pomysłów nam nie brakuje. Miechowice otoczone są lasem, istnieją więc u nas idealne warunki do biegania. Naszym ulubionym miejscem do uprawiania tego sportu jest Miechowicka Ostoja Leśna, gdzie można biegać o każdej porze roku - wiosną obserwując jak wszystko budzi się do życia, latem schować się przed upałem w cieniu rosnących tam drzew, jesienią podziwiać pięknie zmieniające się kolory liści na drzewach, a zimą poczuć skrzypiący śnieg pod nogami.

Grupa powstała ponad 2 lata temu i od tego czasu zorganizowaliśmy już wiele ciekawych wydarzeń. Początkowo na treningi przychodziło 4-5 osób, w chwili obecnej biegaczy jest tak dużo, że trudno zliczyć. Jest kilka grup zaawansowania, więc każdy znajdzie odpowiednie tempo dla siebie. Z czasem obcy sobie ludzie stali się dla siebie przyjaciółmi, którzy wspólnie biegają, jeżdżą na zawody oraz te zawody organizują. Biegamy całymi rodzinami, prawie zawsze podczas treningów i na zawodach towarzyszą nam dzieci. Celem grupy jest zarażać innych bieganiem, czerpać z tego radość oraz przede wszystkim, cieszyć się z tego, że ze wspaniałymi ludźmi możemy dzielić swoją pasję. Siłą naszej grupy są ludzie tworzący tę niezwykłą społeczność.

Nasza grupa często włącza się w akcje charytatywne i sama takie akcję organizuje, czerpiąc radość z tego, że dzięki swojej pasji możemy pomóc drugiej osobie. Wśród członków naszej grupy są honorowi dawcy krwi z których inicjatywy powstała Czerwona Pompa MGB, czyli akcja oddawania krwi przez członków naszej grupy.

Jeśli chcesz wspólnie z nami przeżywać biegowe przygody to zakładaj buty biegowe. Miechowicka Grupa Biegowa zaprasza na wspólne bieganie w każdy wtorek i czwartek oraz w weekendy, a godziny zmieniają się zależnie od pory roku. Zbiórka pod przychodnią na ul. Stolarzowickiej 108.

Z początkiem wiosny zapraszamy wszystkich chcących, a bojących się do nowej grupy marszobiegów (dokładna data zostanie podana na naszym fb).

Aktualny harmonogram oraz więcej informacji na: www.facebook.com/mgb.bytom oraz www.mgb.bytom.pl.