AKTUALNOŚCI

08.06.2018

Nagroda główna

Nagrodą główną na 10. Bytomskim Półmaratonie będzie biała Toyota Aygo. Zapraszamy do zapisów!

czytaj więcej
30.05.2018

Darmowy start

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że osoby które brały udział we wszystkich poprzednich edycjach...

czytaj więcej
23.05.2018

Nagroda główna

Dyrektor Bytomskiego Półmaratonu, Pan Michał Napierała, uchylił rąbka tajemnicy w kwestii nagrody głównej....

czytaj więcej
26.04.2018

Darmowy start

Miło nam poinformować, że osoby niepełnosprawne oraz osoby które ukończył 70. rok życia, po ukazaniu w...

czytaj więcej

Aktualnosci

28.02.2017

Bytomskie Grupy Biegowe część III - Miechowicka Grupa Biegowa

Jesteśmy osiedlową grupą biegową - przyjaciółmi z jednej dzielnicy, z jednego miasta Bytomia, ale zaangażowania i pomysłów nam nie brakuje. Miechowice otoczone są lasem, istnieją więc u nas idealne warunki do biegania. Naszym ulubionym miejscem do uprawiania tego sportu jest Miechowicka Ostoja Leśna, gdzie można biegać o każdej porze roku - wiosną obserwując jak wszystko budzi się do życia, latem schować się przed upałem w cieniu rosnących tam drzew, jesienią podziwiać pięknie zmieniające się kolory liści na drzewach, a zimą poczuć skrzypiący śnieg pod nogami.

Grupa powstała ponad 2 lata temu i od tego czasu zorganizowaliśmy już wiele ciekawych wydarzeń. Początkowo na treningi przychodziło 4-5 osób, w chwili obecnej biegaczy jest tak dużo, że trudno zliczyć. Jest kilka grup zaawansowania, więc każdy znajdzie odpowiednie tempo dla siebie. Z czasem obcy sobie ludzie stali się dla siebie przyjaciółmi, którzy wspólnie biegają, jeżdżą na zawody oraz te zawody organizują. Biegamy całymi rodzinami, prawie zawsze podczas treningów i na zawodach towarzyszą nam dzieci. Celem grupy jest zarażać innych bieganiem, czerpać z tego radość oraz przede wszystkim, cieszyć się z tego, że ze wspaniałymi ludźmi możemy dzielić swoją pasję. Siłą naszej grupy są ludzie tworzący tę niezwykłą społeczność.

Nasza grupa często włącza się w akcje charytatywne i sama takie akcję organizuje, czerpiąc radość z tego, że dzięki swojej pasji możemy pomóc drugiej osobie. Wśród członków naszej grupy są honorowi dawcy krwi z których inicjatywy powstała Czerwona Pompa MGB, czyli akcja oddawania krwi przez członków naszej grupy.

Jeśli chcesz wspólnie z nami przeżywać biegowe przygody to zakładaj buty biegowe. Miechowicka Grupa Biegowa zaprasza na wspólne bieganie w każdy wtorek i czwartek oraz w weekendy, a godziny zmieniają się zależnie od pory roku. Zbiórka pod przychodnią na ul. Stolarzowickiej 108.

Z początkiem wiosny zapraszamy wszystkich chcących, a bojących się do nowej grupy marszobiegów (dokładna data zostanie podana na naszym fb).

Aktualny harmonogram oraz więcej informacji na: www.facebook.com/mgb.bytom oraz www.mgb.bytom.pl.