AKTUALNOŚCI

22.09.2017

Podziękowania

9 Bytomski Półmaraton za nami, mamy nadzieję, że wielu z Was osiągnęło życiowe rekordy i przez następny...

czytaj więcej
20.09.2017

Wyniki biegów dla dzieci

Bieg towarzyszący dla dzieci w ramach 9 Bytomskiego Półmaratonu - wyniki: Roczniki 2014 - 2017:...

czytaj więcej
19.09.2017

Arla Protein PL na Bytomskim Półmaratonie

Na mecie 9 Bytomskiego Półmaratonu biegacze mieli możliwosć zapoznania się produktami Arla Protein PL....

czytaj więcej
18.09.2017

Wyniki

Wyniki 9 Bytomskiego Półmaratonu dostępne są na stronie http://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html

czytaj więcej

Aktualnosci

28.02.2017

Bytomskie Grupy Biegowe część III - Miechowicka Grupa Biegowa

Jesteśmy osiedlową grupą biegową - przyjaciółmi z jednej dzielnicy, z jednego miasta Bytomia, ale zaangażowania i pomysłów nam nie brakuje. Miechowice otoczone są lasem, istnieją więc u nas idealne warunki do biegania. Naszym ulubionym miejscem do uprawiania tego sportu jest Miechowicka Ostoja Leśna, gdzie można biegać o każdej porze roku - wiosną obserwując jak wszystko budzi się do życia, latem schować się przed upałem w cieniu rosnących tam drzew, jesienią podziwiać pięknie zmieniające się kolory liści na drzewach, a zimą poczuć skrzypiący śnieg pod nogami.

Grupa powstała ponad 2 lata temu i od tego czasu zorganizowaliśmy już wiele ciekawych wydarzeń. Początkowo na treningi przychodziło 4-5 osób, w chwili obecnej biegaczy jest tak dużo, że trudno zliczyć. Jest kilka grup zaawansowania, więc każdy znajdzie odpowiednie tempo dla siebie. Z czasem obcy sobie ludzie stali się dla siebie przyjaciółmi, którzy wspólnie biegają, jeżdżą na zawody oraz te zawody organizują. Biegamy całymi rodzinami, prawie zawsze podczas treningów i na zawodach towarzyszą nam dzieci. Celem grupy jest zarażać innych bieganiem, czerpać z tego radość oraz przede wszystkim, cieszyć się z tego, że ze wspaniałymi ludźmi możemy dzielić swoją pasję. Siłą naszej grupy są ludzie tworzący tę niezwykłą społeczność.

Nasza grupa często włącza się w akcje charytatywne i sama takie akcję organizuje, czerpiąc radość z tego, że dzięki swojej pasji możemy pomóc drugiej osobie. Wśród członków naszej grupy są honorowi dawcy krwi z których inicjatywy powstała Czerwona Pompa MGB, czyli akcja oddawania krwi przez członków naszej grupy.

Jeśli chcesz wspólnie z nami przeżywać biegowe przygody to zakładaj buty biegowe. Miechowicka Grupa Biegowa zaprasza na wspólne bieganie w każdy wtorek i czwartek oraz w weekendy, a godziny zmieniają się zależnie od pory roku. Zbiórka pod przychodnią na ul. Stolarzowickiej 108.

Z początkiem wiosny zapraszamy wszystkich chcących, a bojących się do nowej grupy marszobiegów (dokładna data zostanie podana na naszym fb).

Aktualny harmonogram oraz więcej informacji na: www.facebook.com/mgb.bytom oraz www.mgb.bytom.pl.